Kurs terapii mięśniowo powięziowej

Kurs terapii mięśniowo powięziowej jest w dzisiejszych czasach bardzo popularny. Wielu fizjoterapeutów kształci się właśnie w tym kierunku, aby lepiej pomagać swoim pacjentom. 

Kurs terapii mięśniowej 

Uwalnianie mięśniowo-powięziowe jest alternatywną terapią medyczną, która ma na celu leczenie bezruchu mięśni szkieletowych i bólu poprzez rozluźnienie skurczów mięśni, poprawę krwi i krążenia limfatycznego oraz stymulowanie odruchu rozciągania mięśni. Uczestnicy kursu mogą nauczyć się wiele, potrzebnych umiejętności, aby pomagać pacjentom. Powięź jest cienką, twardą, elastyczną tkanką łączną, która otacza większość struktur w ludzkim ciele. Teoria sugeruje, że ta tkanka miękka może zostać ograniczona z powodu takich chorób, jak na przykład:
– choroba psychogenna 
– napięcia mięśniowe 
– wszelkie urazy 

Leczenie chorób mięśniowych 

Kurs terapii mięśniowo powięziowej (https://www.movuto.pl/miesniowo-powieziowa-terapia-miednicy-i-kregoslupa-ledzwiowego-2) powinien być przeprowadzony przez doświadczoną osobę. Wykorzystanie uwalniania mięśniowo-powięziowego jako leczenia nie jest poparte wieloma dowodami, aczkolwiek są przypadki, które sugerują, że taka terapia ma pozytywny wpływ na osobę chorą. Twierdzono również, że stosowanie wałków piankowych lub urządzenia do masażu rolkowego przed lub po ćwiczeniach do samodzielnego wykonywania wydaje się być bardzo pomocne – co z całą pewnością jest ogromną zaletą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *